Naučím Ťa ušiť si barefoot topánky na mieru

Volám sa Karolína Částková. Som lekárka, manželka a mama troch detí. Od roku 2017 sa venujem kurzom šitia barefoot topánok a vplyvu bosej chôdze na naše zdravie Okrem toho šijem topánky pre celú našu rodinu a vylepšujem strihy tak, aby sa nám všetkým chodilo ako v bavlnke. Rada to naučím aj Teba.

Ako to všetko začalo?

Možno si kladieš otázku, ako je to možné, že lekárka robí kurzy šitia barefoot topánok 😉 Úplne chápem. Tiež by som si to pred niekoľkými rokmi ťažko dokázala predstaviť.

Začalo to tak, že moja kamarátka, ktorá sa učila šiť barefoot topánky, usporiadala kurz v našom meste. Vtedy som sa o barefoot veľmi nezaujímala, chcela som si len skúsiť ušiť si svoje vlastné balerínky. Preto som sa na kurz prihlásila.

Svoje prvé balerínky som si ušila a prekvapilo ma, aké boli mäkkučké a pohodlné. Na rozdiel od ostatných baleríniek ma netlačili ani na päte, ani na palci a chodilo sa v nich veľmi pohodlne.

Hneď po kurze som si objednala materiál a základné nástroje a ušila som jedny aj pre môjho manžela. Po pár týždňoch nosenia sme si všimli prvé zmeny na našom zdraví. Mne menej padali klenby a už ma tak neboleli nohy a manžel postupne prestal krívať a začal pri chôdzi klásť obe nohy smerom dopredu. To som si všimla hlavne ja, pretože dovtedy vždy, keď som ho videla z diaľky, chodil ako Quasimodo 😀

Hneď v to leto som si urobila ešte kurz na sandálky aj na šnurovacie topánky a začala som šiť pre celú rodinu. Okrem toho, že ma to bavilo, videla som, že nám to zdravotne prospieva. Ako zvedavá lekárka som začala tému barefoot a bosej chôdze študovať do hĺbky. Prišla som k záveru, že bosá chôdza je pre naše telá prirodzená a prináša nám veľa zdravotných benefitov.

Medzitým som opäť otehotnela a vedela som, že do práce sa hneď vracať nebudem. Ale cítila som, že by som sa chcela realizovať, robiť niečo, čo ma baví a čo mi dáva zmysel. A tak som sa rozhodla, že sa stanem lektorkou kurzov šitia barefoot topánok a umožním aj Tebe a ostatným ušiť si svoje vlastné pohodlné barefoot topánky na mieru 😉

A s online kurzami s mojou podporou to zvládneš z pohodlia domova aj Ty. Môžeš ísť svojím vlastným tempom, ale zároveň som v tom s Tebou a poradím Ti, keď budeš potrebovať.

 

Moja vízia

Nohy sú naša základňa a zdravé nohy, správna chôdza a vhodne zvolená obuv nám môže pomôcť so zlepšením nášho zdravotného stavu celkovo. Ja už som si to overila na vlastnej koži a tie súvislosti ma fascinujú. A prajem si, aby som mohla ten pocit z vlastnoručne ušitej pohodlnej obuvi spostredkovať aj ostatným.