fbpx

Naučím Ťa ušiť si barefoot topánky na mieru

Volám sa Karolína Částková. Som lekárka, manželka a mama štyroch detí. Od roku 2017 sa venujem kurzom šitia barefoot topánok a vplyvu bosej chôdze na naše zdravie Okrem toho šijem topánky pre celú našu rodinu a vylepšujem strihy tak, aby sa nám všetkým chodilo ako v bavlnke. Rada to naučím aj Teba.

Ako to všetko začalo?

Možno si kladieš otázku, ako je to možné, že lekárka robí kurzy šitia barefoot topánok... Úplne chápem. Tiež by som si to pred niekoľkými rokmi ťažko dokázala predstaviť.

Začalo to tak, že moja kamarátka, ktorá sa učila šiť barefoot topánky, usporiadala kurz v našom meste. Vtedy som sa o barefoot veľmi nezaujímala, chcela som si len skúsiť ušiť si svoje vlastné balerínky. Preto som sa na kurz prihlásila.

Svoje prvé balerínky som si ušila a prekvapilo ma, aké boli mäkkučké a pohodlné. Na rozdiel od ostatných baleríniek ma netlačili ani na päte, ani na palci a chodilo sa v nich veľmi pohodlne.

Hneď po kurze som si objednala materiál a základné nástroje a ušila som jedny aj pre môjho manžela. Po pár týždňoch nosenia sme si všimli prvé zmeny na našom zdraví. Mne menej padali klenby a už ma tak neboleli nohy a manžel postupne prestal krívať a začal pri chôdzi klásť obe nohy smerom dopredu. To som si všimla hlavne ja, pretože dovtedy vždy, keď som ho videla z diaľky, chodil ako Quasimodo.

Hneď v to leto som si urobila ešte kurz na sandálky aj na šnurovacie topánky a začala som šiť pre celú rodinu. Okrem toho, že ma to bavilo, videla som, že nám to zdravotne prospieva. Ako zvedavá lekárka som začala tému barefoot a bosej chôdze študovať do hĺbky. Prišla som k záveru, že bosá chôdza je pre naše telá prirodzená a prináša nám veľa zdravotných benefitov.

Medzitým som opäť otehotnela a vedela som, že do práce sa hneď vracať nebudem. Ale cítila som, že by som sa chcela realizovať, robiť niečo, čo ma baví a čo mi dáva zmysel. A tak som sa rozhodla, že sa stanem lektorkou kurzov šitia barefoot topánok a umožním aj Tebe a ostatným ušiť si svoje vlastné pohodlné barefoot topánky na mieru 😉

A s online kurzami s mojou podporou to zvládneš z pohodlia domova aj Ty. Môžeš ísť svojím vlastným tempom, ale zároveň som v tom s Tebou a poradím Ti, keď budeš potrebovať.

 

Moja vízia

Nohy sú naša základňa a zdravé nohy, správna chôdza a vhodne zvolená obuv nám môže pomôcť so zlepšením nášho zdravotného stavu celkovo. Ja už som si to overila na vlastnej koži a tie súvislosti ma fascinujú. A prajem si, aby som mohla ten pocit z vlastnoručne ušitej pohodlnej obuvi spostredkovať čo najviac ľuďom.