fbpx

Prečo vyskúšať barefoot topánky na mieru?

Niekedy môže byť ťažké vybrať správny tvar topánok, aj keď sú barefoot. Pretože barefoot neznamená dokonalý. Preto možno aj Ty uvažuješ o tom, že si zaobstaráš pár barefoot topánok na mieru.

Pred 6 rokmi mi nikdy nenapadlo, že by mohli byť nohy ľudí také rozdielne. V bežnej obuvi vyzerajú totiž všetky rovnako. A bohužiaľ, po desiatkach rokov nosenia nevhodnej obuvi sa naozaj možu všetky vytvarovať podobne, nezdravo.

Dokonca ani keď som si ušila svoje prvé topánky na mieru, potom jedny pre muža a jedny pre syna, stále mi to nedochádzalo. Áno, mala som nejakú predstavu o tom, že podľa dominantného prstu existujú nohy egyptské, grécke a polynézske… A myslela som si, že o tom to je.

A vieš čo? Veľmi som sa mýlila. O tom to nie je. Až keď som začala robiť živé kurzy šitia barefoot topánok, bola som užasnutá nad tým, že som nenašla 2 páry nôh, ktoré by boli rovnaké.

Toto je to tajomstvo, ktoré Ti chcem dnes prezradiť: Tvoje nohy sú jedinečné…

Preto je úplne nemožné snažiť sa ich nacpať do nejakých normovaných veľkostí a tvarov. A najhoršie na tom je, že keď nemáš to šťastie, že Ti tvar niektorej konkrétnej značky sedí, ešte Ti je predkladaný pocit, že nesprávne sú tvoje nohy. Len málo ľudí si uvedomuje, že nesprávne je nastavený obuvnícky biznis. Preto si vedome vyberajú kvalitnú barefoot obuv na mieru, ktorá je zároveň udržateľnejšou voľbou.

Dnes by som Ti chcela porozprávať jeden príbeh. Je to skutočný príbeh a je môj…

Bol raz jeden chlapec. Volal sa, povedzme, Adam. Adam bol od útleho detstva kus chlapa. A jeho mamu prekvapilo, že už ako bábätko mal extrémne široké nohy a vysoký nárt. Dokonca ako lekárka premýšľala nad tým, či nemá nejaké opuchy, nejaký zdravotný problém. Takéto detské nohy ešte totiž nevidela…

Ale bolo to úplne zdravé dieťa, takže si napokon zvykla a prestala to riešiť. Adam mal jedno šťastie. Jeho mama vedela šiť topánky na mieru. Keď začal chodiť, šila mu topánočky presne na jeho nohy. A ako rástol, jeho nohy boli stále širšie a širšie. Nevadilo to, kým jeho mama stíhala šiť mu nové páry topánok.

Ale v určitom období sa stalo, že mama nestíhala. Jednak mala deti 4 a ešte k tomu mala veľa práce. A začala šitie topánok pre svoje deti odsúvať na druhú koľaj… Povedala si – keď im raz kúpim barefooty, nič sa nestane, ušijem, ž budem mať čas.

Tak to urobila. Kúpila im jedny barefooty, aj Adamovi. Keď ale prišli v balíku a mama ich vybalila, hneď si všimla, že ten tvar nie je úplne v poriadku. Vraj barefooty. Ale nemala čas to riešiť, tak ich Adam začal nosiť… Ľahko sa obúvali a on sa na nič nesťažoval, takže sa zdalo, že je to v poriadku.

Jedno ráno mama cvičila svoje denné cvičenie na nohy a Adam chce cvičiť s ňou. Vyzliekol si ponožky a snažil sa pohybovať jednotlivými prstíkmi ako mama. Ale vôbec mu to nešlo. Mama si všimla, že jeho prstíky nie sú správne pohyblivé a dokonca keď stál, videla, že začína mať palec v nesprávnom postavení…

A vtedy jej to došlo… Prestala to riešiť. Topánky, ktoré nesedeli, keď pršalo, gumáky – to všetko malo na jeho nohy neblahý vplyv. Aj po krátkej dobe.

Tento príbeh mal šťastný koniec. Mama si ten čas urobila a topánky na mieru mu ušila. A rozhodla sa, že svoej umenie posunie o kus ďalej a naučí sa aj nepremokavé topánky. (Na tom ešte pracuje, túto zimu bude musieť Adam nosiť širšie, ale nie ideálne snehule).

Ale stovky a tisíce podobných príbehov takýto koniec nemajú… Preto vidíme mnohých dospelých s vbočenými palcami, problému s členkami, kolenami, bedrami, chrbticou.. Že vraj to nesúvisí? Omyl. O tom zas niekedy nabudúce…

Aj Ty môžeš zmeniť svoj príbeh či príbehy svojich detí. Je to len na Tebe. A prvý krok, ktorý môžeš urobiť, je naučiť sa šiť jednoduché barefoot topánky na mieru.

Stačí Ti pár ručných nástrojov, kus kože a platňa. A ak chceš overený postup, rada ťa to naučím na mojom online kurze. Podľa postupu v online kurze šitia barefoot šnurovacích topánok si so mnou ušili svoje topánky na mieru už stovky ľudí.

Aj Ty sa môžeš stať jedným z nich. Ešte dnes začni písať svoj príbeh o spokojných nohách. Online kurz šitia barefoot šnurovacích topánok je Ti k dispozícii tu.